2020 01 22 – Tarptautinis mintino skaičiavimo žaidimas

Nuo sausio 20d gimnazijos mokiniai pradėjo rungtis mintino skaičiavimo žaidime „Matmintinis“. Šiuo metu iš gimnazijos moksleivių pirmauja Deividas Paškevičius (IIg klasė) su 1147 taškais.

„Matmintinis” – tarptautinis internete vykstantis skaičiavimo mintinai konkursas. Dalyviams negalima naudotis jokiomis skaičiavimo priemonėmis, išskyrus savo gudrią galvą. Tačiau sukčiauti nenaudinga – šiek tiek pasitreniravus atsakymą surinkti užtrunka trumpiau, negu suspaudyti skaičiavimo mašinėlės klavišus! Žaidimas vyksta Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Slovėnijoje. Lietuvoje šį žaidimą žaidžia vaikai iš daugiau nei 300 mokyklų bei gudriausi suaugusieji. Kasmet pavasarį Kaune vyksta nacionalinis Lietuvos finalas, o po poros savaičių – tarptautinis finalas. Susikaukim ir parodykim, kad lietuviai – protingiausi! Beje, tai vienintelis pasaulyje tarptautinis skaičiavimo mintinai konkursas, todėl jo nugalėtojai pelno GERIAUSIO PASAULYJE SKAIČIUOTOJO MINTINAI titulą!

Misija: Skaičiuoti mintinai gali kiekvienas!

Skelbiamos šių metų penkiakovės ir atrankinių etapų užduotys (pridėtas paveikslėlis).

Lietuvos finalas preliminariai vyks kovo 28 dieną (data dar nepatvirtinta!).
Kelionė į tarptautinį finalą Ventspilyje, Latvijoje vyks gegužės 1-3 dienomis.
Atrankiniai etapai vyks:
I etapas – nuo sausio 6 iki vasario 23.
II etapas – nuo sausio 27 iki kovo 1 dienos.
II etapas – nuo vasario 17 iki kovo 8 dienos.

Kaip visada, rekomenduojame tokią pasiruošimo tvarką:

a) treniruojatės atrankinio etapo užduotį treniruotės lauke (neribojamas laikas ir bandymų kiekis).
b) kai manote, kad jau esate geros formos – atliekate užduoties repeticiją varžybų puslapyje (5 bandymai vienu metu).

c) jei repeticijoje pavyko gerai – dalyvaujate varžybų etape (5 bandymai vienu metu).

Dalyvavimo varžybose nederėtų palikti paskutinei dienai.

Taip pat yra sukurtos mėnesio varžybos – jose rungtis yra penkiakovė, tokia pati, kuri bus naudojama per Lietuvos ir tarptautinio finalo varžybas. Ten galima atlikti visas rungtis neribotą kiekį kartų, ribojamas tik bendras laikas – 50 minučių).

Nespėjusieji atlikti visų galimų bandymų gimnazijoje, juos gali atlikti namuose.

Treniruokitės, varžykitės, nugalėkite!