Maitinimas Piliuonos gimnazijoje

Piliuonos gimnazijos valgykla naudojasi valgiaraščiais iš leidinio

„Perspektyviniai valgiaraščiai, Technologinės kortelės 2013 m. Suderinta su SAM“.

Covid – 19 laikotarpiu mokiniai maitinami pagal naujai sudarytą grafiką. Švediško stalo paslauga laikinai neteikiama.

Kiekvieną dieną vaikai gali atsigerti vandens, pagal poreikį saldintos ar nesaldintos arbatos. Patiekaluose yra sumažintas druskos kiekis, arbatoje bei kompote sumažintas cukraus kiekis.

GIMNAZIJA DALYVAUJA PROGRAMOJE „VAISIŲ VARTOJIMO SKATINIMAS MOKYKLOJE“

Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose bei darželiuose programa, remiama Europos Sąjungos ir valstybės, Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais.  Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa įgyvendinama siekiant paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, formuoti sveikos mitybos įpročius. Už šios programos koordinavimą Lietuvoje atsakinga Žemės ūkio ministerija, o už įgyvendinimą – VĮ Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra. Nuo 2013 m. gruodžio 1 d. ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir bendrojo ugdymo mokyklose vaikams nemokamai dalijami tik  išskirtinės kokybės ir/arba ekologiškos morkos, obuoliai, kriaušės bei išskirtinės kokybės ir/arba ekologiškos obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ar jų mišiniai. Produktai ugdymo įstaigose gali būti dalijami iki 3 kartų per savaitę. Kita aktuali informacija http://www.litfood.lt/default.aspx

GIMNAZIJA DALYVAUJA ES PIENO TIEKIMO MOKYKLOMS PROGRAMOJE „PIENAS VAIKAMS“

ES pieno tiekimo mokykloms programa – ne tik apie pieną. Ji – apie pieną, jogurtą, sūrį, pasukas ir kitus gardžius pieno produktus, svarbius gerai ir subalansuotai mitybai. Ji taip pat apie tave ir tavo gerovę: gerą maitinimąsi, stiprybę ir sveikatą. Turėdamas daug kalcio, vitaminų, mineralų ir kitų tavo organizmui reikalingų maistingų medžiagų, pienas ir pieno produktai kasdien teikia tau jėgų. Panaršyk po mūsų interneto svetainę, sužinok daugiau apie maistinę pieno produktų „galią“ ir pasitikrink savo žinias apie pieną ir pieno produktus. Ar savo mokykloje gali gauti pieno? Ar gali gauti jogurto arba pieno per pietų pertrauką? Ar žinojai, kad, vykdant ES pieno tiekimo mokykloms programą, daugelyje vietų, kaip ir tavo mokykloje, yra siūlomi šie ir kiti pieno produktai? Vaisiai ir daržovės taip pat labai svarbūs tavo sveikatai, taigi ES norėtų, įgyvendindama pasiūlytąją Europos mokyklų aprūpinimo vaisiais programą, tavo mokykloje nemokamai tau duoti vaisių ir daržovių.

Valgiaraščiai suderinti 2018 m. spalio 3d.VVP-7095

15 dienų valgiaraštis

Valgiaraščio vertinimo pažyma