2018 02 14 – Priešmokyklinukai išvijo žiemą

Visi laukia pavasario, o priešmokyklinukai ypač. Nepabūgę gripo, pasislėpę po neregėto baisumo kaukėmis, nešdami gerą nuotaiką, baronkos skylę ir keldami negirdėtą triukšmą, keliavo Piliuonos gatvelėmis, kol pasiekė Vilmos ir Jono Dručiūnų namus. O ten kimšo blynus, žaidė, voliojosi, dalyvavo „žiemos“ ir „pavasario“ kovose, sudegino Morę.
Taigi, žiema tikrai turėtų trauktis, o šių metų derlius bus rekordinis.

Priešmokyklinės gr. auklėtoja Sigita Valčiukienė

2018 02 07 – Senelių šventė Viršužiglio darželyje

Viršužiglio darželio „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai vasario 2 dieną pakvietė savo senelius ir močiutes į tradicinę senelių šventę. Vaikai iš anksto ruošė seneliams dovanėles, kūrė portretus, mokėsi dainų, žaidimų ir ratelių, kuriuos galbūt vaikystėje dainavo ir žaidė jų seneliai.

Vakaras patiko ir mažiems ir dideliems. Visi dainavo liaudies dainas, žaidė ratelius, mynė mįsles, šoko liaudies šokius, anūkai mokėsi iš senelių, tokiu būdu puoselėdami liaudies papročius ir tradicijas.

Seneliai susipažino vieni su kitais, su „Pelėdžiukų“ grupės vaikais ir aplinka, o buvo ir tokių, kurie atrado draugus po 26 metų nesimatymo senelių šventės renginyje. Taigi, tradicinė senelių šventė ne tik suartina anūkus su savo seneliais, bet ir padeda surasti draugus.

Auklėtojos

2018 02 05 – Poezijos skaitovų konkursas

Kauno rajono viešojoje bibliotekoje įvyko poezijos skaitymų konkursas. Piliuonos gimnazijos mokiniai dalyvavo skaitovų konkurse. Patys drąsiausi ir kūrybingiausi buvo 5 klasės mokinė Angelina Bagdzevičiūtė ir IV gimnazijos klasės mokinys Edvardas Buitkus.

2018 02 02 – „Juda piršteliai – bunda žodeliai“

Tradicija tapęs projektas „Juda piršteliai – bunda žodeliai“, skirtas smulkiajai motorikai lavinti, vyko visą sausio mėnesį  Viršužiglio ikimokykliniame skyriuje.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas pirštukų žaidimams, kurių metu turtėjo ne tik vaikų kalba, bet ir lavėjo smulkioji motorika, gausėjo žodynas. Taip pat veiklų metu vaikai buvo skatinami atlikti rankyčių ir pirštukų masažiukus, pasitelkiant pieštukus, kaštonus, masažinius kamuoliukus…

Meninių užsiėmimų metu vaikai ne tik piešė kreidelėmis, pieštukais, dažais, bet ir išbandė netradicinius piešimo būdus: piešė kaladėlėmis, ausų krapštukais, pieštukais, taškė ir kt.

Laisvų užsiėmimų metu vaikai buvo skatinami užsiimti įvairia lavinamąja veikla: verti, lipdyti, rūšiuoti, konstruoti, karpyti, spalvinti, štampuoti. Visi šie smagūs užsiėmimai treniravo vaikų pirštukus, rankytes bei aktyvino smegenų darbą, dėmesį, atmintį.

Bendradarbiaudami su įstaigoje dirbančia logopede Albina Boveiniene, vaikai buvo pakviesti į bendras grupės veiklas, kurių metu mokinosi naujų pirštukų žaidimų. O individualių užsiėmimų metu vaikai su logopede žaidė žaidimus, skirtus pirštukų lavinimui: dėliojo mozaikas, vėrė karoliukus, dėliojo paveikslus naudodami grūdus ir t.t.

Sausio mėnuo dar ypatingas ir tuo, kad vaikai pagerbia jiems brangius žmones – senelius, pagamindami jiems dovanėles: „Nykštukai“ gamino pakabukus širdeles iš modelino, o „Pelėdžiukai“  sukūrė  paveikslus liejant akvarele ir apiberus druska. Šiomis dovanėlėmis vaikai pradžiugino savo senelius namuose bei šventės metu.

Viso projekto metu vaikai patyrė džiugių emocijų, buvo aktyvūs ir susidomėję.

 

Auklėtojos

2018 01 29 – GEROJO LAŠELIO diena Piliuonos gimnazijoje

Sausio 24 d. gimnazijoje vyko GEROJO LAŠELIO diena. Žalia apranga rodė mūsų palaikymą vaikams, kurie serga vėžiu. Surinkome 137 eurus, kurie skiriami Vaikų onkohematologijos centro Santaros klinikose (Vilnius) laisvalaikio zonos įrengimui (tai didelė erdvė, kurioje dabar yra tiesiog nešildomas koridorius, o vaikams ir tėveliams, ilgai besigydantiems ligoninėje, trūksta jaukių erdvių tiesiog pabūti, pakalbėti, pailsėti… Bus perkami baldai, rengiamos interaktyvios sienos, įrengtas šildymas ir kt.).

AČIŪ VISIEMS PRISIDĖJUSIEMS !!!

2018 01 11 – Sausio 13 – osios dienos minėjimo renginiai gimnazijoje

Sausio 13 d. pirmosios pamokos metu gimnazijoje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti. Pirmos pamokos metu mokiniai ir mokytojai degė žvakutes languose, prisiminė sausio 13-osios įvykius, aptarė jų prasmę Lietuvos valstybei. Gimnazijos bendruomenė dalyvavo sausio 13 – osios įvykių minėjime Taurakiemyje. Buvo uždegti žibintai žuvusiųjų aukoms atminti. Atminimo žibintai ruseno T. Masiulio gatvėje.

Šią dieną visi gimnazijos mokiniai, mokytojai ir administracijos darbuotojai segėjo neužmirštuolės žiedą, kuris simbolizuoja kolektyvinę mūsų tautos atmintį apie lemtingus Lietuvos valstybės istorijos įvykius.

II gimnazinės klasės mokiniai organizavo 2 klasės mokiniams paskaitą ir diskusiją apie Sausio 13 d. – Lietuvos gynėjų dieną.

Sausio 13 – oji ne tik gedulo, bet ir mūsų tautos pergalės diena. Šią dieną lietuviai parodė visam pasauliui, jog ir beginkliai žmonės turi jėgą. Lietuvių minia apgynė savo valstybės nepriklausomybę dainomis, maldomis ir savo gyvybėmis. Kol mes atminsime žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, tol jie bus gyvi ir bus mums pavyzdžiu, kaip stipriai galima ir reikia mylėti savo tėvynę.

Istorijos mokytoja

Kristina Šlepavičiūtė – Balčaitienė

2018 01 05 – Integruota anglų kalbos ir dailės pamoka

Sausio 4 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir dailės pamokoje. Pamoka prasidėjo traukiant korteles su gyvūnais ir ieškant jiems paskirtos vietos. Mokiniai angliškai susipažino su pagrindinėmis gyvūnų grupėmis, sužinojo, pagal kokius požymius jie yra skirstomi. Pasinaudodami gauta informacija ir vadovaujami dailės mokytojos J. Nėniuvienės, mokiniai komandose gamino knygeles. Jose trumpai apibūdino gyvūnų grupę, ieškojo tinkamų tai grupei gyvūnų, juos spalvino, kirpo, klijavo.  Pagal pateiktus vertinimo kriterijus, mokiniai įvertino savo darbus.
Anglų kl. mokytoja Kristina

2018 01 03 – Pedagoginiai skaitymai apie autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus

Pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo metodinėje grupėje vyko pedagoginiai skaitymai šia aktualia tema. Mokytojai pasidalijo savo įspūdžiais apie perskaitytas knygas: Kristine Barnett „Mano mažasis genijus“, Rodaan Al Galidi „Autistas ir pašto balandis“, Ellen Notbohm „Kiekvienas autistiškas vaikas norėtų, kad jūs žinotumėte dešimt dalykų“.

Logopedė Albina Boveinienė pristatė dokumentinį filmą „Kitokie vaikai“. http://www.kitoksvaikas.lt/2017/04/13/dokumentinis-filmas-kitokie-vaikai/. Supažindino su UPC parengtomis konkrečiomis rekomendacijomis kaip dirbti su kitokiais vaikais. Taip pat pasiūlė perskaityti švedų praktikuojančio klinikos psichologo bei lektoriaus autizmo ir raidos negalios klausimais Bo Hejlslov Elven knygą.„ Padėkime nesimušti, nesikandžioti, nešūkauti…“

Mokytoja Dovilė Skrockienė kalbėjo apie savo darbo patirtį su tokį sutrikimą turinčiu mokiniu. Pažymėjo, kas ypatingai svarbus komandinis darbas ir bendradarbiavimas su tėvais.

Danutė Stankevičiūtė

2018 01 02 – Arbatėlė

Gruodžio 20 dieną soc.pedagogė S. Sabutytė pakvietė geriausiai lankančius, pavyzdingai dėvinčius gimnazijos uniformą mokinius smagiai praleisti laiką. Buvo žaidžiami stalo žaidimai, geriama arbata, vaišinamasi saldumynais. Mokiniams buvo padėkota, kad yra atsakingi mokiniai. Visų veidus puošė šypsenos, tai verčia manyti, kad tokie paskatinimai taps gražia tradicija.

2018 01 02 – Buvusių mokytojų ir vyresnio amžiaus žmonių sveikinimas

Gruodžio 21 dieną gimnazijos mokiniai lankė buvusius mokytojus, vyresnius žmones, ambulatorijos darbuotojus, bibliotekininkę ir dovanojo savo gamintus atvirukus. Tai suteikė daug džiaugsmo ne tik apnankytiesiems, bet ir mokiniams, vaikai suprato, kaip gera daryti gera.

Older posts «