2018 11 16 – „Meno sode“ puikuojasi medžiai

Kūrybingi pradinukai kantriai kūrė savo medžius. Vieni greitai ir lengvai perprato audimo technologiją, kitiems teko paplušėti. Gal darbai ne visiems pavyko, bet suteikė džiaugsmo, kuriuo norime pasidalinti.

Mokytoja Teresė Simanaitienė

2018 11 15 – Kalėdiniai atvirukai konkursui

2018.11.05 1 -4 kl. Tikybos ir dailės pamokose, mokiniai kūrė kalėdinius atvirukus konkursui, kurį organizuoja Vilkaviškio vyskupijos katechetikos centras. 11.12 d. Mokytojų ir mokinių iniciatyva buvo organizuojama paroda ir slaptas balsavimas. Daugiausiai balsų surinkę darbai,pateikti konkurso organizatoriams. Tikybos vyr. mokytoja Dalia Bajarūnienė

2018 11 14 – ,,SURASK‘‘

Edukacinė programa ,,SURASK‘‘ antros klasės mokinius sugrąžino į praeitą šimtmetį, kuris kupinas skaudžios istorijos pamokų. Mokiniai žvalgėsi IX forto ekspozicijose, klausydamiesi mokytojos pasakojimų, stebėjosi įvykių tikrumu.

Labiausiai patiko gynybinėje sienoje surasti nuorodas į žemėlapį. Radus jį gavome pažymėjimą už puikų komandinį darbą.

Dovilė Skrockienė

2018 11 14 – Netradicinė pamoka

Lapkričio 13 d. 2 klasėje vyko integruota pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos ir dailės pamoka.  Mokinius aplankė du mieli katinėliai. Vaikai juos aprašė, nupiešė. Smiltė papasakojo apie jų būdo bruožus, auginimo subtilybes. Visi džiaugėsi galėdami paliesti švelnius augintinių kailiukus.

Dovilė Skrockienė

2018 11 12 – Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji – tarptautinė tolerancijos diena, kurią Piliuonos gimnazijos mokiniai mini prisijungdami prie Tolerancijos rakto iniciatyvos.

Visų klasių mokiniai kūrė Tolerancijos raktus, kuriais norėjo įprasminti siekį atrakinti pagarbos, pasitikėjimo ir draugystės vartus.

2018 11 12 – Projektas „Laimingas vanduo“

Prasidėjus mokslo metams mokykla įsitraukė į nevyriausybinės organizacijos „Gyvoji planeta“ vykdomą ekologinį ir socialinį projektą „Laimingas vanduo“. Projektas skirtas ekologinio sąmoningumo, pilietinės ir savanoriškos veiklos skatinimui. Projektinė veikla bus vykdoma trimis etapais. Pirmojo etato praktinę veiklą „Gamtamoksliniai tyrimai“ 5 ir 6 klasių mokiniai atliko Kadagių slėnyje. Mokiniai tyrė Nemuno vandens kokybės rodiklius: temperatūrą (70C), skaidrumą (vanduo drumstas, rasta dumblių ir smėlio), vandens ph  (ph =7,5), nitratus vandenyje (leistinas kiekis), vandens dugno bestuburius ( pro mikroskopą matė lašalo lervą, aptiko dvigeldį moliuską – bedantę).

2018 11 08 – Trečiokai mokėsi išmaniai

Edukacinė programa „Knygų istorijos išmaniai“ Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje trečiokams paliko neišdildomus įspūdžius. Jaukioje erdvėje naudodami planšetes susipažinome su knygų istorija prieš atsirandant spausdinimo mašinoms. Interaktyvios knygos mūsų jau nenustebino, nes jas matėme savo bibliotekoje. Labiausiai patiko kurti judančius paveikslėlius su programa Flipa Clip. O kiek džiaugsmo ir šurmulio sukėlė pačių nuspalvinti ir atgiję paveikslėliai naudojant Quiver programą! Fotografavimasis su iš dėžės iškylančiu 4D drambliu visiems užgniaužė kvapą – to dar nebuvome matę!

Įspūdinga pasirodė ir pati biblioteka. Patiko „kvepiančios knygos“, įdomu buvo pamatyti meniškus knygų viršelius, eksponuojamą parodą.

Mokytoja Teresė Simanaitienė

 

2018 11 08 – Kietas riešutėlis nesidavė lengvai gliaudomas

Lapkričio 6 dieną mūsų gimnazijos komanda: I g klasės mokiniai Kornelija, Deividas, Nedas, Matas M. dalyvavo Kauno r. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijoje vykusiame renginyje – protų mūšyje „Išlukštenk kietą riešutėlį“ – ar gerai pažįsti savo valstybę?, skirtame valstybės jubiliejui. Dalyvavo komandos iš 8 Kauno rajono gimnazijų, mes gi, naujokai tokiame renginyje, ypatingų vilčių laimėti nepuoselėjome. Kaip ir tikėjomės, visos komandos buvo vyresnės amžiumi, turinčios daugiau žinių ir panašių renginių patirties. Vis tik lengvai nenusileidome: surinkome ketvirtį iš galimų taškų, įgijome didesnį pasitikėjimą savimi, sužinojome naujų dalykų. Galima sakyti, riešutėlis neliko sveikas.

Romas Vilčinskas, istorijos mokytojas

 

2018 11 05 – Projektas „Augu sveikas kai…“ Viršužiglio darželyje

 

Spalio 1 – 31 dienomis Viršužiglio darželyje vykdytas tradicija tapęs kasmetinis ilgalaikis projektas „Augu sveikas kai…“. Jo metu darželio ugdytiniai gilino žinias apie sveiką mitybą, sporto ir aktyvaus judėjimo naudą, praktikavosi rūpintis savimi ir savo higiena. Todėl kiekvienas rytas prasidėdavo rytinėmis mankštomis, kurios nuteikdavo aktyviam dienos darbui. Mokėsi taisyklingai plauti rankytes. O su logopedės Albinos pagalba miklino ne tik rankytes, bet ir liežuvėlius  per lavinamuosius žaidimus. Viso projekto metu vaikams netrūko įdomių veiklų grupėse, bei smagių pramogų vykdytų bendradarbiaujant „Nykštukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupėms:

  • Pasaulinės gyvūnų globos dienos paminėjimas (judri pramoga);
  • Kūrybinis darbas „Rudens mandala“ (iš atsineštų rudens gėrybių kurtas paveikslas kieme);
  • Rudens spalvų ieškojimas lauko aikštelėse (iškirptus trafaretus dėliojo lauko aikštelėje ir stebėjo kaip galima įvairiai numarginti);
  • Sportinė pramoga „Rudenėlio takeliu“ (lauko aikštelėje organizuotos estafetės su sporto inventoriumi);
  • Diskoteka lauke „Lapų šokis“ (lauko aikštelėje džiaugėsi gausybe lapų, su muzika ir šokiais);
  • Rudenėlio šventė vaikams (rateliai, dainelės, kūrybiniai ir judrieji žaidimai).

Šio projekto metu ypatingas dėmesys skirtas telkti darželio bendruomenę, skatinti visus vaikus ir tėvus aktyviai ir kūrybiškai dalyvauti darželio gyvenime. Todėl jie buvo pakviesti dalyvauti prisidėdami prie Pasaulinės gyvūnų dienos paminėjimo su „Mylimu savo gyvūnėliu“ iš rudens gėrybių; prie „Rudens mandalos“ kūrybos reikiamomis priemonėmis; prie tradicija jau tapusios „Receptų knygos “ kūrimo.

Projekto metu vaikai patyrė daug gerų emocijų. Dėkojame tėveliams už bendradarbiavimą projekto metu ir dalinamės akimirkomis iš šio projekto.

 

Auklėtojos

2018 11 05 – Smiginio varžybos

Spalio 30 d. Ežerėlio pagrindinėje mokykloje vyko Kauno r. mokinių smiginio varžybos, kuriose įveikę devynias komandas ,mūsų mokyklos mokiniai Justinas Pėstininkas II G kl. ir Martynas Boguševičius III G.kl. iškovojo I-ąją vietą ir galimybę dalyvauti Respublikinėse varžybose.
IV G kl.mokinės Gailutė Barauskaitė ir Monika Juknevičiūtė,įveikusios devynias komandas , iškovojo III vietą.

Older posts «