2017 09 26 – „Vyturio“ skaitmeninės knygos

Kauno rajono savivaldybė 2017/2018 mokslo metams užsakė prieigą prie  „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos visiems rajono mokiniams, mokytojams ir tėveliams. Bibliotekoje  pateikiami programiniai, konteksto ir grožinės literatūros kūriniai bei (ne)vadovėliai. Iš viso beveik 500 kūrinių.

Turbūt esate girdėję, kad knygų skaitymas turtina vaikų vaizduotę, plečia žodyną ir augina jų asmenybes.
Šiais mokslo metais mūsų mokykla turi išskirtinę galimybę skaityti ir naudingas,  ir reikalingas knygas, todėl prašome tėvų:
– paskatinti savo atžalas susikurti paskyrą www.vyturys.lt;
– registracijos metu laukelyje „Dovanos kodas“ suvesti mūsų mokyklai skirtą kodą (duos lietuvių kalbos, arba pradinių klasių mokytoja)
– skaityti skaitmenines knygas, reikalingas tiek mokslui, tiek laisvalaikiui.
– skaitykit ir patys. Čia rasite ir J. Degutytę, ir F. Dostojevskį.

2017 09 25 – Europos Kalbų Diena

Rugsėjo 25-29 dienomis Piliuonos gimnazijoje vyksta lietuvių kalbos ir užsienio kalbų metodinė savaitė. Jos metu švęsime Europos Kalbų Dieną (09 26), ruošime sveikinimus mokytojams įvairiomis kalbomis, mokiniai kurs pasakas bei jas iliustruos. 5 klasės mokiniai gyvūnus mokysis ne tik angliškai, bet ispaniškai ir prancūziškai. O penktadienis paskelbtas Matrioškų diena.

Anglų kalbos mokytoja Kristina paruošė stendą kalbų dienai, jame atsispindi faktai apie europietiškas kalbas, taip pat pasisveikinimai įvairiomis kalbomis bei suorganizavo Europos šalių raktų pakabukų parodą.

2017 09 20 – „Pelėdžiukai grybauja“

Visą dieną, nuo pat ryto, grybai krito krito krito….Nors ir lijo smarkus, bet šiltas (tikriausiai grybų) lietus, nieko nebijodami, apsiginklavę skėčiu išėjome pagrybauti į darželio teritoriją. Rovėme visus valgomus grybus. Tikriausiai miške tiek grybų nerastume, kiek radome po mūsų beržu. Prisigrybavę, laimingi, gerai praleidę laiką bei susipažinę su grybų karalyste nutarėme, kad „grybavimui blogo oro nėra“.

Auklėtojos

2017 09 07 – Rugsėjo 1 – osios šventė

Vėl geltonas rugsėjo takelis

Veda tave į mokyklą.

Tegul jis būna šviesus, lygus ir linksmas!

Būk kantrus ir ramus – ateis pavasaris,

O su juo ir mokslų metų pabaiga…

 

Tradiciškai, kaip ir kiekvieną rugsėjį, dvyliktokai palydėjo pirmokus į pirmąją klasę, o šie juos į paskutinę jų Rugsėjo 1 – osisos šventę. Po vasaros atostogų į gimnaziją sugrįžę mokiniai kartu su visa bendruomene giedodami Lietuvos himną davė startą dar vieniems mokslo metams. Į naują mokslo metų kelionę Gimnazijos mokinius palydėjo Kauno r. savivaldybės administracijos direktorius Antanas Nesteckis, Taurakiemio seniūnė Danutė Glinskienė, Kauno r. tarybos narys, ūkininkas Audrius Banionis, Priešgaisrinės tarnybos atstovas Algirdas Žandaras ir policijos atstovė Indrė Simonavičiūtė. Šventė buvo džiugi. Jos nesugadino nei vasariškai šiltas lietus.

2017 06 09 – Dėl vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

Informuojame, kad priimamų vaikų į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes sąrašai tvirtinami kasmet iki liepos 1 d. Priimamų vaikų sąrašai viešinami darželių informacinėje svetainėje https://darzeliai.krs.lt/, skiltyje „Priėmimas“, pasirinkus aktyvią nuorodą „Priimamų vaikų sąrašai“.

Tėvai (globėjai) apie vaiko priėmimą į ugdymo įstaigą informuojami jų prašyme nurodytu informavimo būdu. Gavus švietimo įstaigos pranešimą apie vaiko priėmimą prašome, per nustatytą laikotarpį (10 darbo dienų) atvykti į Švietimo įstaigą ir pasirašyti sutartį.

Jeigu, negalite pasirašyti sutarties per nustatytą laikotarpį dėl pateisinamų priežasčių (ligos, išvykimo), apie tai turite pranešti Švietimo įstaigos vadovui raštu (elektroniniu arba registruotu laišku) ir informuoti apie Švietimo įstaigos lankymo pradžią bei dokumentų pateikimo datą.

Nepasirašius sutarties, nepranešus apie neatvykimą pateisinančias priežastis ir nepateikus reikiamų dokumentų per nurodytą laikotarpį sutartis nebus sudaryta – vaikas neteks vietos švietimo įstaigoje. Vaiko vieta priimamų vaikų sąraše ir laukiančių vaikų sąrašuose nebus išsaugota.

Primename, kad vaiką priėmus į pirmą pageidaujamą įstaigą (I pasirinkimą), vaikas automatiškai bus išbraukiamas iš antros pageidaujamos įstaigos (II pasirinkimo) pageidaujančių lankyti vaikų sąrašo.

2017 06 02 – Pirmokai Piliuonos medelyne

Į Piliuonos medelyną mus pakvietė Miglės Slavinskaitės mama Piliuonos medelyno savininkė Kristina Slavinskienė. Ji parodė kaip iš mažo kauliuko ar sėklelės išdygsta medelis, kaip jis akiuojamas ir užauginamas. Vaikai sužinojo keletą sodininkystės gudrybių ir keletą jų išbandė patys: stebėjo kaip hidrogranulės išbrinksta kai jas užpila vandeniu;  lakmusu nustatė skirtingo dirvožemio rūgštingumą.  Didžiausias iššūkis buvo pasodinti braškę: paruošti žemių mišinį su perlitu, trąšomis  ir išbrinkusiomis hidrogranulėmis, braškių daigus pamirkyti vandens vonelėje, pasodinti, palaistyti.

Teresė Simanaitienė

2017 05 31 – „Duonos kelias iki stalo“

Gegužės 24 d.  2 klasės mokiniai vyko į edukacinę pamoką „Duonos kelias iki stalo“ Prieno krašto muziejuje. Mokinius pasitiko dvi močiutės apsirengusios tautiniais drabužiais.  Švariai nusiplovę rankas, vaikai susiformavo duonos kepaliukus ir liže pašovė į pečių kepti. Kol duona kepė močiutės supažindino su senoviniais įrankiais,  kurie yra reikalingi žemei dirbti, javus pjauti, kulti. Vaikai turėjo galimybę pabandyti atlikti įvairius darbus: sėti, pjauti, malti. Buvo išrinktas geriausias sėjėjas. Juo tapo Adas. Iš mergaičių tarpo buvo išrinkta geriausia pjovėja. Ja tapo Gabija. Gaspadoriai pakvietė visus prie stalo vaišintis pabaigtuvių vaišėmis: lašiniais, sūriu su medumi ir ramunėlių arbata. Kai duona  buvo iškepta kiekvienas pasiėmė savo duonos kepaliuką ir įsidėjo į drobinį maišelį.  Grįžę namo jie vaišins duona savo namiškius. Į namus grįžome įgiję naujos patirties.

2017 05 30 – Olimpiadų nugalėtojų pagerbimo ir apdovanojimo šventė

Kaip ir kasmet, baigiantis mokslo metams, gabiausius Kauno rajono vaikus, jų mokytojus ir tėvelius Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus specialistai sukvietė į jau tradicine tapusią mokomųjų dalykų olimpiadų nugalėtojų pagerbimo ir apdovanojimo šventę.Mūsų gimnazijos mokinys Matas Masalskis  tapo rajono mokinių matematikos olimpiados I-osios vietos nugalėtoju. Jis pasipuošė medaliu, jo mokytojai Stefai Grybinienei atiteko simbolinė dovana, o tėvams gėlės.

2017 05 29 – Vyko ketvirtų klasių mokinių išleistuvės

2017 05 25 – Renginys „Rėdos ratu“

Žmogus, panašiai kaip ir medis, šaknimis remiasi į žemę, o šakomis bando siekti dangų.“

Piliuonos gimnazijoje gegužės 19 dieną vyko tradicinis – kasmetinis kūrybinis renginys „Rėdos ratu“. Šių metų tema buvo „Sena – nauja“.

Older posts «