2019 12 04 – Vakaronė Viršužiglio darželyje

Viršužiglio darželyje „Nykštukų“ grupėje vyko vakaronė  lapkričio 28 dieną  su tėveliais, kurios metu su vaikučiais skyrėme dėmesį pirštukams, jų miklumui . Dekoravome siūlais paruoštas  žvaigždutes, kurios vėliau buvo panaudotos prasmingai – grupės pasipuošimui.

Tėveliai kartu su mažaisiais buvo pakviesti  pažaisti pirštukų žaidimus, kurie :

• lavina smulkiąją motoriką;
  • vysto ritmo, rimo jausmą, muzikalumą;
  •  padeda įsiminti naujus žodžius, pirštų „vardelius“, plečia žodyną;
  • lavina fantaziją, norą kurti;
  • stiprina lytėjimo pojūtį, padeda pažinti save;
  • žadina teigiamas emocijas;
  • tarp žaidžiančiųjų sukuria paslaptingą, žaismingą nuotaiką, jaukumą.

Pirštukų žaidimų pagalba vaikas ne tik maloniai praleidžia  laiką, bet ir gauna žinių apie jį supantį pasaulį.Pirštukų žaidimai apima ne tik jų lankstymą, spragsėjimą, jų skaičiavimus, bet ir plojimus, riešų sukinėjimą ir kitokius delniukais atliekamus judesius. Jų nauda prieš 100 metų buvo pagrįsta moksliškai – jau tada suvokta, kad rankų judesiai turi įtakos kalbos centro vystymuisi. Pirštukų žaidimų padedama turtėja, lavėja vaikų kalba.