2018 05 07 – Maironiečių lyderių seminaras

Maironio universitetinėje gimnazijoje susibūrė šešiasdešimt  septyni Lietuvos  maironiečiai . Buvo surengtas ilgai lauktas tradicinis lyderių seminaras „Maironiečiai, nemiegame!“ .  Mūsų gimnazijos maironiečiai  III klasės  mokiniai Rokas, Miglė ir Diana dalyvavo užsiėmimuose. Tai buvo pirmas susitikimas su  naujais draugais, pirmi darbai, pirmos pažintys su maironiečiais.

Seminarą pradėjo buvusi  Maironio gimnazijos mokinė, maironiečių alumnė, šiuo metu Kauno technologijos universiteto magistrantė Ugnė Terentjevaitė. Jai geranoriškai talkino to paties universiteto Socialinių mokslų fakulteto studentai, studentų atstovybės nariai. Svečiai vedė daug įdomių susipažinimo žaidimų bei bendradarbiavimą skatinančių veiklų. Paskui iniciatyvą perėmė patys maironiečiai. Per naktį trukusiame renginyje įvyko ir protų mūšis, ir orientacinis žygis po gimnaziją, ir poezijos skaitymai ir filmų peržiūra. Poezijos skaitymuose dalyvavo ir abiturientas, Maironio gimnazijos maironiečių tarybos pirmininkas Matas Kandrotas, praėjusią savaitę tapęs šalies mokinių meninio skaitymo konkurso laureatu. Į seminarą susirinkusiems mokiniams buvo gera pabendrauti ir pajusti seno istorinio pastato dvasią.  Su mokiniais bendravo ir jais rūpinosi maironiečių vadovės Dalė Bubelienė, Roma Rusteikienė, Audronė Kondrotienė ir Judita Sakalienė.