2017 12 04 – Respublikinė mokyklinių laikraščių konferencija ,,Mokyklos laikraštis rašo 2017”

Gruodžio 1-ąją , iškritus pirmajam sniegui,  trys 8 kl. mokiniai: Laura Eidininkaitė, Rugilė Šilanskaitė , Deividas Paškevičius su mokytojomis Daiva Leliūniene ir Dale Bubeliene buvo nuvykę į Prienų ,,Žiburio” gimnaziją.

Kas bendra tarp žurnalistikos ir pašvinkusios žuvies? Toks žurnalistikos ekspertės Lidijos Laurinčiukienės klausimas suglumino ir pralinksmino penktosios respublikinės mokyklinių laikraščių konferencijos dalyvius. Ieškojome atsakymų ir į kitus panašius intriguojančius klausimus. Greipfrutų kvapas suintensyvino mūsų smegenų veiklą. Supratome, kad žurnalistika – ne profesija, o gyvenimo būdas. Net ir tokia paprasta užduotis kaip interviu gali virsti nemenku iššūkiu: reikia mokėti prieiti, šypsotis visais 17 raumenų, tvirtai paspausti ranką, . pasitikėti savimi. Visada turi turėti klausimų ir būti pasiruošęs bėgti. Kad naujiena nevirstų pašvinkusia žuvimi, turi skubėti. Bet, anot Einšteino, viskas gyvenime reliatyvu, todėl ir visos naujienos reliatyvios…Žinia išeina, bet dažnai palieka kartėlį, o turėtų būti žibintas, džiuginti. Taigi, reikia galvoti ir veikti, o tada jau – džiaugtis! Todėl nuo šiol ,,Piliuoniukas” pasistengs ieškoti kuo šviesesnių gyvenimo,,razinkų”.

Mokytoja Daiva Leliūnienė