2016 11 23 – Advento kalendorius su lietuviškais ir vokiškais palinkėjimais ir pasiryžimais

Adventas skirtas tam, kad lauktume, tačiau lauktume, nesudėję rankų. Ne tik aktyvūs mūsų veiksmai, protestai, demonstracijos yra kova su krize, tačiau ir kasdienis neabejingumas, mintys, žodžiai. O labdara ir auka visada turi didžią prasmę. Gerumas, nesavanaudiškumas, atjauta ir pagalba – tai pačios didžiausios dovanos ir vertybės, galinčios išgelbėti mus iš krizės. Didžiausias jų privalumas tas, kad jos yra amžinos – nedega, nerūdija, neskęsta, nebijo devalvacijos, o investuotos atsiperka dešimteriopai ir niekada nenueina veltui.

Laikas, kai susimąstome, ką reiškia laukimas šiame skubėjimo amžiuje. Ramus, sutelktas į paprastas, bet svarbias būties akimirkas laukimas. Atsilikimą nuo civilizacijos progreso ar išmintį? Prabangą neskubėti gyventi, neskubėti teisti, smerkti, taip pat – beatodairiškai žavėtis, garbinti? Pamokoje mokiniai suvokė, kad prekybos centre įsigytas advento kalendorius- trumpalaikis džiaugsmas. Laukdami Išganytojo gimimo, Piliuonos gimnazijos 4 kl. mokiniai  integruotoje atviroje dorinio ugdymo – tikybos ir vokiečių pamokoje gamino Advento kalendorių. Pasiskirstę datas, kruopščiai rinko mintis, kūrė pasiryžimus, linkėjimus vieni kitiems. Atliktas puikus darbas, kurį tikybos pamokoje kūrybiškai papildė antrokai. Gabesni  4 kl. mokiniai, vadovaujami vokiečių kalbos mokytojos metodininkės Laimos Vilkevičienės,  kūrybiškai kūrė asmeninius kalendorius su gražiais žodžiais, pažadais ir palinkėjimais lietuvių ir vokiečių kalbomis. Džiugus laukimo laikas, pasiryžimas daryti gera ir išmokti nauji vokiečių kalbos žodžiai- triguba nauda ir nuoširdi dovana Lauktajam Išganytojui.

Tikybos vyr. Mokytoja Dalia Bajarūnienė

advento-kalendorius20161121_08414620161121_08421620161121_08422520161121_08423820161121_084323