«

»

2018 10 26 – Vokiečių kalbos savaitė Kauno r. Piliuonos gimnazijoje

Ar žinojote, kad vokiečių kalba – viena svarbiausių verslo kalbų Europos Sąjungoje? O gal girdėjote, kad studijos Vokietijoje nemokamos arba kad daugiausia turistų sulaukiame būtent iš Vokietijos?  Pasak Vokiečių kalbos dienų organizatorių, vokiečių kalbos žinios svarbios stiprinant Lietuvos ir Vokietijos ryšius. Per dvidešimt penkerius metus, po Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo, šalys tapo svarbiomis partnerėmis ekonomikos srityje, vyksta akademiniai mainai, plėtojamas turizmas.

Spalio 22 – 26 dienomis Lietuvos šalies mokyklose vyko Vokiečių kalbos dienos „O kaip vokiškai?“, todėl 25 dieną Kauno r. Piliuonos gimnazijoje vokiečių būrelio mokinės pristatė medžių lapų herbariumą, kuriame lapų pavadinimai buvo surašyti lietuvių ir vokiečių kalbomis. Labai smagu, kad herbariumo kūrime dalyvavo ne tik būrelio vadovė, mokinės, bet didelį indėlį įnešė ir viešnia, VIII kl. mokinės Justinos, mama.  Po sėkmingų veiklų galime pasidžiaugti nuveiktais darbais.

Taip pat svarbu paminėti, kad Vokiečių kalbos dienų himną kūrė grupė SKAMP. Smagaus žiūrėjimo ir klausymosi: https://www.youtube.com/chanel/UCLogxuygX5PCbcOO1XdSTbA

 

Mokytoja Virginija Mikšaitė