2023 06 09 – Pažintinė aštuntokų išvyka pas karius

Birželio 8 dieną aštuntokai dalyvavo atvirų durų dienoje J. Vitkaus inžinerijos batalione. Puikus vasariškas oras išvyką pavertė ir poilsio, ir pažintine diena. Nuvykę į Kauną aplankėme gražiai sutvarkytą Panemunės šilo kampelį, paplūdimį, prisitaikėme, kur būtų smagu praleisti vieną-kitą atostogų dieną. O 9 valandą mūsų jau laukė kariniame dalinyje. Per keletą valandų, kurios prabėgo nepastebimai, vaikai važiavo šarvuota vikšrine pėstininkų mašina, šaudė, mokėsi uždėti turniketą ir stabdyti kraujavimą, dalyvavo įvairiose estafetėse.  Susipažinome su šaunamaisiais ginklais, su karo policijos veikla, išminuotojų tarnybos ypatumais. Sunku viską išvardinti – tiek daug patyrėme. Parsivežėme ypatingą klasės nuotrauką, padarytą tamsoje, termovizoriaus pagalba. Jei ir turėta kokių iliuzijų dėl karo tarnybos nuobodumo ar lengvumo, tai jos buvo greitai išsklaidytos.  Supratome, kiek daug reikia žinoti, mokėti ir galėti, kad taptum kariu.

Mokytojas R. Vilčinskas