2023 03 23 – Pasaulinės Žemės dienos minėjimas

Kovo 20 d. visame pasaulyje minima Žemės diena. Tai diena, kai prasideda astronominis pavasaris. Šią dieną nakties ir dienos ilgumas tampa vienodas visame pasaulyje. Tai viena svarbiausių aplinkosauginių švenčių, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas. Kovo 21 d. IIg kl. mokinės Gabrielė Kliokmanaitė, Emilija Milušauskaitė ir Gabrielė Santockytė į gimnazijos gamtos mokslų kabinetą pakvietė 4 kl. mokinius, kuriems pravedė pasaulio pažinimo pamoką „Eksperimentai mažiesiems“. Šios pamokos metu merginos pristatė parengtas skaidres apie Žemės dieną norėdamos atkreipti dėmesį į kylančias gamtosaugines problemas, bei rodė eksperimentus su buityje naudojamomis medžiagomis. Pradinukai piešė ant pieno, traukė monetą iš vandens, nesušlapdami pirštų, gamino dramblio dantų pastą, mėgavosi lavos lempos grožiu, atliko eksperimentus su šakutėmis. Mokines renginiui paruošė chemijos mokytoja VILIJA JAKUBČIONIENĖ.