2022 06 13 – Konkursas „Žinios apie Suomiją, ypač apie Tikrąją Suomiją“

Jau antri metai Suomijos Turku srities Donelaičio draugija registruota bendrija, bendradarbiaudama su Piliuonos gimnazija,  jaunesniųjų klasių moksleiviams organizuoja šį konkursą. Šiemet dalyvavo dvidešimt 3-6 klasių mokinių. Prieš tris dienas jie gavo 52 klausimus apie Suomiją, kurie apėmė politines, ekonomines, geografines ir istorines sritis. Atsakymų ieškojo įvairiuose informacijos šaltiniuose. Konkurso metu gavo tuos pačius klausimus tik su atsakymų variantais. Konkurso nugalėtojai:  surinkusi 43 taškus 1-ą vietą ir 50 eurų stipendiją laimėjo 6 kl. mokinė Miglė Slavinskaitė, už 41 tašką 2 vietą ir 40 eurų stpendiją laimėjo trečiokas Jonas Savickas. 6 klasės mokinės Marija Dručiūnaitė ir Kamilė Glinskaitė surinko po 38 taškus ir pelnė tečias vietas bei 25 eurų stipendijas. Net trys mokiniai surinko po 34 taškus ir apdovanoti stipendijomis po 20 eurų. Tai 3 klasės mokiniai Joris Slavinskas, Simonas Kavaliauskas ir šeštokė Akvilė Šlapšnytė.

Mokytoja Teresė Simanaitienė