2018 01 03 – Pedagoginiai skaitymai apie autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus

Pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo metodinėje grupėje vyko pedagoginiai skaitymai šia aktualia tema. Mokytojai pasidalijo savo įspūdžiais apie perskaitytas knygas: Kristine Barnett „Mano mažasis genijus“, Rodaan Al Galidi „Autistas ir pašto balandis“, Ellen Notbohm „Kiekvienas autistiškas vaikas norėtų, kad jūs žinotumėte dešimt dalykų“.

Logopedė Albina Boveinienė pristatė dokumentinį filmą „Kitokie vaikai“. http://www.kitoksvaikas.lt/2017/04/13/dokumentinis-filmas-kitokie-vaikai/. Supažindino su UPC parengtomis konkrečiomis rekomendacijomis kaip dirbti su kitokiais vaikais. Taip pat pasiūlė perskaityti švedų praktikuojančio klinikos psichologo bei lektoriaus autizmo ir raidos negalios klausimais Bo Hejlslov Elven knygą.„ Padėkime nesimušti, nesikandžioti, nešūkauti…“

Mokytoja Dovilė Skrockienė kalbėjo apie savo darbo patirtį su tokį sutrikimą turinčiu mokiniu. Pažymėjo, kas ypatingai svarbus komandinis darbas ir bendradarbiavimas su tėvais.

Danutė Stankevičiūtė