2022 02 28 – Prevencinis užsiėmimas „Mokausi bendrauti be keiksmažodžių“

Vasario 24 d. 4 klasės mokiniams vyko prevencinis užsiėmimas „Mokausi bendrauti be keiksmažodžių“, kurį vedė gimnazijos psichologė ir socialinė pedagogė. Užsiėmimo pradžioje mokiniai įsivardijo priežastis, dėl kurių yra keikiamasi. Kartu aptarta, kas dažniausiai išmoko keiktis ir kokios priemonės yra tinkamos kovoti su keiksmažodžių vartojimu. Padiskutuota, kurios iš tų priemonių jiems atrodo veiksmingiausios, o kurios – visiškai neveiksmingos. Buvo pristatytos administracinės atsakomybės už keiksmažodžių vartojimą viešoje vietoje, aptarta, kad viena iš tokių vietų – gimnazija. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai kūrė mandagias frazes (pagyrimus, komplimentus), kurias būtų galima pasakyti draugui ar bet kuriam kitam žmogui vietoje keiksmažodžio, ugdant jų suvokimą, kad bet kokioje situacijoje visuomet galima susilaikyti ir būti geresniais, vienas kitam draugiškesniais mokiniais!