2019 11 23 – Muziejuje vyko tradicinis moksleivių dainų konkursas

Lapkričio 20 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje jau ketvirtą kartą vyko tradicinis Kauno miesto ir Kauno rajono mokyklų 6–12 klasių mokinių karinės-patriotinės dainos konkursas. Konkurse dalyvavo jaunieji dainininkai iš 25-ių Kauno miesto ir Kauno rajono mokyklų. Visą popietę Muziejuje skambėjo jaunųjų talentų gyvai atliekami kūriniai apie istorines laisvės kovas, žmonių likimus karo metais, tremtis, lagerius, sąjūdžio laikotarpiu gimusios dainos apie laisvę. Šventiškame renginyje muziejuje dalyvavo gausus būrys moksleivių ir jų mokytojų. Komisija dainininkus vertino dviejose kategorijose: solistų ir duetų,, tercetų, vokalinių ansamblių.
Konkurso atlikėjus vertino kompetetinga ir profesionali komisija: Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos solinio dainavimo katedros docentė, Aleksandro Kačanausko vaikų muzikos mokyklos mokytoja, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Nomeda Kukulskienė, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros vedėjas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas prof. Tomas Ladiga, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokytojas ekspertas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Giedrius Prunskus ir vyresnysis mokytojas, kompozitorius, koncertmeisteris ir dirigentas Raimundas Martinkėnas, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro kapelmeisteris kpt. Ričardas Kukulskis.

Po įtemptos kovos solistų kategorijoje komisija nusprendė pirmos vietos neskirti nei vienam solistui.
II vietą užėmė Kauno rajono Piliuonos gimnazijos solistė Augustė Beniušytė ir jos mokytoja Elena Vainiūnaitė, III vietą – Kauno miesto VDU „Rasos“ gimnazijos 11 kl. solistė Melita Jakubauskaitė ir jos mokytoja Gintarė Ručinskaitė.

Ansamblių kategorijoje komisija apdovanojo net 4 komandas!
I vietą laimėjo Kauno miesto VDU „Rasos“ gimnazijos 10–12 kl. vokalinis ansamblis ir mokytojai Danutė Šaučiūnienė bei Ramūnas Baranauskas;
II vietos buvo apdovanotos net dvi. Šia vieta dalinosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos III kl. duetas Gintarė Antanavičiūtė  ir Elzė Raubytė ir jų mokytoja Giedrė Druskienė bei Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos I-IV klasių vokalinis–instrumentinis ansamblis ir mokytoja Diana Burkauskienė.
III vietą užėmė Kauno miesto Senamiesčio progimnazijos 6 kl. duetas Martynas Kondrotas ir Kristina Rudejevaitė bei jų mokytojas Dainius Druskius.

Nuoširdžiai dėkojame renginio dalyviams, sveikiname nugalėtojus ir laukiame Jūsų kitų metų konkurse!

Straipsnis ir daugiau nuotraukų: