2019 10 28 – „Istorija gyvai”

Spalio 24 dieną penktos klasės mokiniai: Goda, Anželika, Darija, Brigita ir Osvaldas, lydimi istorijos mokytojo, lankėsi Kampiškių kaime, Kauno marių regioninio parko teritorijoje, esančioje Lietuvos partizano Alfonso Aliukevičiaus – Saulės žūties vietoje. Ją pažymėjo ir globoja Viršužiglio gyventojas Kęstutis Malinauskas. Pavasarį su mokiniais, kartu su mokytoja Danute Stankevičiūte į ten rengėme pėsčiųjų žygį, sutvarkėme aplinką, pastatėme tvorelę – dabar reikėjo tik sugrėbti lapus ir uždegti atminties žvakeles artėjančių Vėlinių proga. Tylos minute pagerbėme kraštiečio, partizano atminimą. Pasidžiaugėme, kad aplinka tvarkoma – statomos pavėsinės, prižiūrimas kelias. Tik kilo abejonių, ar poilsiui skirta infrastuktūra: laužavietės, pavėsinės dera su memorialine tos vietos praeitimi? Kol žinome, atmename ir saugome tos vietos sakralumą, galbūt geriau nesumaišyti vienoje vietoje rimties ir linksmybių?

Romas Vilčinskas, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas