2017 05 31 – „Duonos kelias iki stalo“

Gegužės 24 d.  2 klasės mokiniai vyko į edukacinę pamoką „Duonos kelias iki stalo“ Prieno krašto muziejuje. Mokinius pasitiko dvi močiutės apsirengusios tautiniais drabužiais.  Švariai nusiplovę rankas, vaikai susiformavo duonos kepaliukus ir liže pašovė į pečių kepti. Kol duona kepė močiutės supažindino su senoviniais įrankiais,  kurie yra reikalingi žemei dirbti, javus pjauti, kulti. Vaikai turėjo galimybę pabandyti atlikti įvairius darbus: sėti, pjauti, malti. Buvo išrinktas geriausias sėjėjas. Juo tapo Adas. Iš mergaičių tarpo buvo išrinkta geriausia pjovėja. Ja tapo Gabija. Gaspadoriai pakvietė visus prie stalo vaišintis pabaigtuvių vaišėmis: lašiniais, sūriu su medumi ir ramunėlių arbata. Kai duona  buvo iškepta kiekvienas pasiėmė savo duonos kepaliuką ir įsidėjo į drobinį maišelį.  Grįžę namo jie vaišins duona savo namiškius. Į namus grįžome įgiję naujos patirties.