2017 03 20 – Startavo projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“.

Kovo 14 d. Piliuonos gimnazijoje startavo Andriaus Tapino inicijuotas projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Jo metu 60 Lietuvos mokyklų kiekvieną mėnesį iki šių mokslo metų pabaigos lankys garsūs žmonės: žurnalistai, ekonomistai, karininkai, aktoriai, dainininkai ir dabartinės valdžios atstovai. Jų užduotis kalbėti su mokiniais apie mūsų valstybę, galimybes visiems prisidėti prie jos kūrimo, apie jauno žmogaus ateitį, galimybes ir perspektyvas. Pirmasis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ svečias mūsų gimnazijoje buvo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Lektorius bendravo su I – IV G klasių mokiniais, o vėliau socialiniuose tinkluose rašė, jog: „Buvo be galo smagu šią beprotiškai saulėtą ir pavasarišką dieną čia susitikti su gimnazistais ir padiskutuoti apie laisvės dovaną, pasirinkimo galią ir pilietiškumo svarbą. Apie Lietuvos laisvės kelią ir europietišką pasirinkimą. <…> Ir nors į šią mokyklą kai kurie mokiniai ir mokytojai keliauja net aštuoniolika kilometrų, o daugelio šeimas yra palietusi emigracija ir atskirtis, mokykloje vyrauja šilta ir draugiška dvasia, šviesūs, viltingi, atviromis akimis vaikų veidai. Norisi tikėti, kad jie ne tik išlaikys laisvės dovaną, bet ir sustiprins savo valstybę. Viskas bus gerai su mūsų Lietuva“. Po susitikimo Piliuonos gimnaziją pasiekė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo A. Pranckevičiaus siųsti leidiniai, stalo žaidimas ir dėlionės ES temomis. Nuoširdžiai dėkojame už šiltą susitikimą ir padovanotas mokymosi priemones gimnazijai.

Kovo 31 d. laukiame kito projekto svečio, kariuomenės atstovo majoro Deimanto Čyžiaus.

Projekto koordinatorė

Istorijos mokytoja